• 55
  • 444

Jesteśmy coraz bardziej starzejącym się społeczeństwem. To wiemy. Ale czy wiemy, co ze sobą zrobić?

Co, jak po dość uciążliwym i absorbującym okresie zawodowego życia i po pierwszym okresie zasłużonego odpoczynku zaczyna ten odpoczynek… doskwierać? Co, jeśli nie mamy co ze sobą zrobić a życie zaczyna wypełniać stagnacja a nawet pustka. Co, jeśli kontakty z byłym przyjaciółmi zanikają a rodzina nie ma dla nas wystarczająco czasu a nawet zainteresowania? Wcale tak być nie musi, że jedynym towarzyszem starszych ludzi muszą być cztery ściany i samotność. Czy nie warto raz na jakiś czas zmienić otoczenie, poszukać innego towarzystwa, zadbać o swoje zdrowie?

Dom Wypoczynkowy Słoneczny Stok w Wiśle wychodzi naprzeciw takim sytuacjom. Ma ciekawą ofertę skierowana właśnie dla takich starszych ludzi, zwłaszcza tych, którym doskwiera samotność, pustka, brak towarzystwa lub po prostu nie ma kto się nimi zająć. Zlokalizowany jest w Wiśle w otoczeniu malowniczych gór i lasów. Otoczenie natury sprzyja wypoczynkowi i rekonwalescencji, wyciszeniu i uspokojeniu. Położony jest w spokojnej dzielnicy Wisły Partecznik, a jednocześnie blisko Parku Hoffa oraz wiślańskiego deptaka. Rozciąga się z niego widok na urokliwą okolicę i jest punktem wypadowym na bardzo atrakcyjne spacery czy dalsze wycieczki. Ma bardzo wygodne warunki bytowe, nastawione na miłą atmosferę i zapewnienie każdemu ciekawego towarzystwa. Tu nikt nie czuje się sam! Pokoje są 2-osobowe i połączone w studia, małe mieszkania ze wspólnym przedpokojem i łazienką. To daje możliwość wzajemnych kontaktów, wspólnego gospodarowania,spędzania razem czasu. Pokoje są gustownie umeblowane z telewizorem a kuchnia wyposażona w odpowiednie sprzęty. Nie ma tu barier architektonicznych, do dyspozycji jest podnośnik, winda, łóżka rehabilitacyjne. Personel ośrodka zadba o to, żeby jego goście się nie nudzili. Są organizowane gry i zabawy, wspólne wieczorki. Do dyspozycji jest duży telewizor, biblioteczka. Organizowane są również wspólne spacery, przejażdżki i zwiedzanie z przewodnikiem. Stołówka serwuje aż 5 posiłków: śniadania, II śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Tu z pewnością nikt nie będzie głodny. Pomyślano także o zdrowiu i dobrym samopoczuciu gości.

Na początku i końcu pobytu przeprowadzane są badanie lekarskie. Wśród kadry są również wykwalifikowane pielęgniarki i opiekunki, które zapewniają całodobową opiekę. Profesjonalni rehabilitanci zadbają o jak najlepszą sprawność, relaksacyjne masaże czy zabiegi według wskazań lekarza. Salka rehabilitacyjna jest do dyspozycji. Prowadzona jest specjalna terapia zajęciowa, mająca na celu poprawienie stanu zdrowia a fizjoterapeuci zadbają nie tylko o stan ciała, ale i ducha. Przy ośrodku działa Fundacja Życie dla Zdrowia, która chętnie zorganizuje różnego rodzaju spotkania czy też realizację pomysłów i próśb gości.

Misja ośrodka jest bardzo szeroka – od pomocy chorym, potrzebującym opieki medycznej po wyjściu ze szpitala i ich rehabilitacja, do ciekawych propozycji dla wszystkich seniorów, którzy chcą odpocząć, zrelaksować się i zadbać o swoje zdrowie.
Przed nami okres zimowy, trudny dla każdego seniora. Wyjście na zakupy czy do lekarza robi się problemem. Szczególnie dla tych bardziej samotnych, pozbawionych na dłuższy czy krótszy czas opieki. Chłód i kapryśna pogoda nie zachęcają do samodzielnych wyjść. Są osoby starsze pozbawione wsparcia bliskich i znajomych na stale. Są też takie, których rodziny muszą wyjechać lub nie mogą zająć się nimi przez cały czas. I dla takich szczególnie ośrodek szeroko otwiera drzwi. Mają tu zapewnioną opiekę, ciepłą atmosferę, towarzystwo innych. Tu samotność i trudy codzienności zostają za drzwiami. Atrakcyjna okolica i bliska odległość od miejsca zamieszkania zachęcają do wzajemnych odwiedzin. Niedługo święta a właśnie w święta nikt nie powinien zostać sam. Życie w podeszłym wieku nie musi być samotne i smutne. Sami zobaczycie. Poczujecie się, jak na słonecznym stoku.

Słoneczny Stok czeka i zaprasza.